Biobellinda Ücretsiz Üyelik Sayfası - Biobellinda Nedir
Bu sayfa Biobellinda Grup Koordinatörü Ayşegül Sarıkaya'ya ait bir sayfadır.
Bu sayfa Biobellinda Grup Koordinatörü Ayşegül Sarıkaya'ya ait bir sayfadır.

Sıkça Sorulan Sorular

21 yy. iş modeli olarak bilinen doğrudan satış sistemini benimsemiş tamamı yerli sermayeden oluşan bir Türk firmasıdır. Bu sistem çok katlı pazarlama sistemi olarak da bilinir. Belirli bir mesai ve çalışma zorunluluğu olmaksızın istediğiniz zaman aktif olup, kazanç elde edebileceğiniz bir iştir.

Biobellinda Marketing Organizasyon’dan alışveriş yapmak ana toptancı, bölge bayi ve TV reklamı olmaksızın üretici firmadan aracısız alışveriş yapmak demektir. Bu sayede sadece tüketici olmayıp, tüketirken kazanan bilinçli bireyler oluruz. Marketten alışveriş yaptığımızda müşterinin dışında herkes kazanç sağlar. Bu alışveriş tüketicinin aleyhine işlemiş olur. Biobellinda’dan yapılan alışverişte siz üretici firmadan alışveriş yaparak kazancı kendi lehine çevirmiş olursunuz.

BioBellinda ürünlerinin güvenliği ve etkinliği uluslararası kabul görmüş parametreler ile yetkinliği kanıtlanmış bağımsız akredite kurumlar tarafından test edilmektedir. Bu testler sonucu alınan kalite belgeleri aşağıda sıralanmıştır.

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kayıt Belgeleri.

T.C. Kanunları gereği tüm kozmetik ürünlerin piyasaya sunulmadan önce T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ na bildirimlerinin yapılıp onaylanması gerekmektedir.

Kozmetik ürünlerimizin tümünde bu belge mevcut olup ürünlerin güvenlik değerlendirmesi, konusunda yetkin, tecrübeli ve özel eğitim almış kimya mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Zehir Danışma Merkezi Kayıt Belgeleri:

T.C. Kanunları gereği tüm deterjanların piyasaya sunulmadan önce T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bildirimlerinin yapılıp onaylanması gerekmektedir.

Temizlik ürünlerimizin tümünde bu belge mevcut olup ürünlerin güvenlik değerlendirmesi, konusunda yetkin, tecrübeli ve özel eğitim almış kimya mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

Dermatolojik Testler:
Ürünlerin belirtilen kullanım şartlarında kullanıldığında alerjiye sebep olmadıklarının kanıtıdır.

GMP (ISO 22716): İyi üretim uygulamaları belgesi olup, ürünlerin ISO 22716 ULUSLARARASI STANDARTLARI’na Uygun Olarak Üretildiğinin Kanıtıdır.

TSE:
Ürünlerin Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen standartlara uygun olduğunun kanıtıdır.

Bu standart’a uygunluk için üretim yerinden, üretimde kullanılan tüm hammaddelerin kalitesine ve ortam havasının temizliğine kadar ürünün hijyen ve güvenliğine etki edebilecek olan tüm etmenler denetlenerek kontrol altında tutulmaktadır.

ÇED BELGESİ:
Üretim yapan fabrikaların Çevre Bakanlığı tarafından denetlenerek çevreye zarar vermedikleri tespit edildiğinde verilen bir belgedir.

Biyolojik Parçalanabilirlik Testleri:
Ürünlerin TSE tarafından akredite edilmiş bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan, doğaya salınması halindeki biyolojik parçalanma oranlarını gösteren test sonuçlarıdır.

TÜM ÜRÜNLERİMİZİN BİYOLOJİK PARÇALANMA ORANLARI % 80’NİN ÜZERİNDEDİR.

ISO 9001:
Ürünlerin düzenli ve sürekli olarak üretim aşamasının her noktasında kontrol edildiğinin Ve her zaman aynı özelliklerde ürün üretildiğinin kanıtıdır.

ISO 14001:
Kullandığınız ürünlerin üretimi aşamasında çevreye zarar verilmediğinin kanıtıdır.

OHSAS 18001:
Ürünlerin üretimi sırasında kullanılan insan gücünün güvenliğinin kanıtı olup ürünlerin üretiminde çalışan tüm personelimizin SGK, iş güvenliği eğitimleri ve özlük hakları gibi temel güvenlik haklarının tümünün yerine getirildiği anlamındadır.

Konsantre deterjan normal deterjanlardan daha az kullanılmasına rağmen aynı etkiyi gösteren deterjanlara denilmektedir. Konsantre ürünün seyreltilmesi, ürünün tipine göre farklılık gösterir 1/3, 1/5 , 1/10 a kadar seyreltme yapılabilir.

Fazla deterjan kullanmak daha iyi temizlik demek değildir. Su içerisinde çözünebilecek maksimum deterjan miktarı bellidir. Bu maksimum miktar aşıldığında fazladan ilave edilen deterjan suda çözünmez, kalıntı olarak kalır. Konsantre deterjan fikri çevreyi korumak adına son derece önemlidir.

Konsantredeki en büyük amaç tüketicinin tasarruflu alışveriş yapmasıdır. Bunun yanında, evde gereksiz yer işgalini önler ve alışveriş sonrası taşıma kolaylığı sağlar.

Pratik kullanım kılavuzunda özellikle belirttiğimiz sulandırma ölçülerini dikkate alarak kullanmanızı öneriyoruz. Sulandırma oranlarında görmüş olduğunuz, 1/3 – 1/5 vs. Tüm oranlarda düşük olan rakam ürünü, yüksek olan rakam ise su ve ürünün toplam ağırlığını gösterir. Örneğin bir ürünü 1/4 sulandırmak istediğimizde; 1 kapak ürün için aynı kapakla 3 kapak su ekleyeceğiz anlamına gelmektedir.

Pas &Kireç temizleyici ürünümüzün ana bileşeni formik asittir.

Formik asit tanımı ve kullanım alanları.

Formik asitin diğer bir adı da karınca asididir. Doğada ilk olarak karıncaların salgılarında rastlanmış ve buradan çekilerek elde edilmiştir. Formik asit organik bir asittir.

Özellikle arıcılığı gelişmiş ülkelerde organik bal üreticileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. İlkbaharda nektar akımı döneminden en az 15 gün önce ve sonbaharda bal hasatından sonra belirtilen şekilde kullanıldığında bal ve balmumunda kalıntı bırakmadığı araştırmalar sonucu belirlenmiştir.

Formik asit gıda sanayi, ilaç sanayi, deri sanayi, tekstil sanayi, plastik sanayi, çelik sanayi, kağıt sanayi gibi çok sektörde dezenfektan , metal temizleyici ve ağartıcı olarak kullanılan çok amaçlı bir maddedir.

Görünümü renksiz, kokulu bir sıvıdır.

Pas &Kireç Temizleyici ürünümüz günlük bir temizleyici değildir.

Daha çok derinlemesine temizlik yaptığımız zamanlarda kullanılmasını öneriyoruz. Diğer ürünlerimiz gibi konsantredir. Ürünün konsantre olması, formik asitin kokusunu daha yoğun hissetmemizi sağlar.

Bu konuda kullanım önerisine dikkat edilirse formik asitin kokusu rahatsızlık vermemektedir. 1 litre ılık suya 1 kapak ilave edilir, temizlenecek bölgeye döktükten sonra 15 dk. Bekletilir daha sonra temizlenerek durulanır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?